Święto wszystkich mam – Dzień Matki 2021

Pokaż nam swoje zdjęcie z mamą, a my odwdzięczymy się dobrą kawą. Przeczytaj więcej w naszym wpisie o Dniu Matki!

Dzień Matki obchodzić będziemy 26 maja. Jest to wspaniała okazja, aby naszym mamom podziękować za codzienny trud wkładany w nasze wychowywanie. Warto też wyrazić wdzięczność za ogrom bezwarunkowej miłości, który zawsze od naszych mam dostajemy. To również wspaniała okazja, aby napić się z mamą pysznej kawy, którą wyślemy Wam za darmo, ale o tym zaraz. Zacznijmy od tego:

Kto wymyślił Dzień Matki? Skąd wzięło się to święto?

Kult bogini postrzeganej jako matka był już praktykowany przez starożytnych Rzymian i Greków. Po przyjęciu chrześcijaństwa w Cesarstwie Rzymskim wszystkie pogańskie zwyczaje i wierzenia zaczęły zanikać, ponieważ zabroniono otaczać czcią niechrześcijańskich bogów. Z tego właśnie powodu kult bogini-matki nie był praktykowany przez kilkanaście stuleci.

W Stanach Zjednoczonych w 1914 roku Dzień Matki stał się oficjalnie uznanym świętem i przypada w drugą niedzielę maja. Było to efekt wieloletnich starań działaczki społecznej Ann Maria Reeves Jarvis, która zrozpaczona po śmierci matki, zaczęła popularyzować ustanowienie święta, które upamiętniło by miłość i poświęcenie wszystkich kobiet wychowujących dzieci.

W Polsce dość popularnym zwyczajem jest wręczanie mamom laurek. Są one bardzo często wykonane własnoręcznie przez najmłodsze dzieci. Czasem przybierają formę wymyślnych wycinanek albo są tworzone za pomocą kredek lub farbek. Forma artystyczna tak naprawdę jest nieistotna. Ważniejsza jest treść i chęć podziękowania mamom za ich trud wkładany w nasze wychowanie.

Dzień matki w CoffeeA7

Jak świętować Dzień Matki?

Każda mama ma mnóstwo satysfakcji, kiedy uczestniczy w życiu swojego dziecka. Patrzenie jak rośnie i się rozwija, daje olbrzymią radość. Bycie mamą to także jednak ciężka praca. Co najmniej na pełen etat. Nie sposób wymienić wszystkich zadań, które trzeba wykonać na co dzień. Każda mama ma ich ogrom do wykonania, więc pomoc jest niezbędna. Najlepiej obowiązkami dzielić się po równo. Z kim? Ze swoim partnerem, mężem bądź chłopakiem, rzecz jasna. Ale wracając do mam. Co my możemy zrobić, żeby naszym mamom podziękować? Jak celebrować Dzień Matki? Możemy coś ugotować lub zaprosić mamę do restauracji albo sprezentować jej coś, o czym zawsze marzyła. Przede wszystkim jednak podarujmy w ten dzień naszym mamom najcenniejszą rzecz. Nasz czas. Bądźmy po prostu w tym dniu razem z naszymi mamami i spędźmy go wspólnie.

Kawa łączy! Kawa z mamą

dzień matki - kawa z mamą

Większość z nas ma swoje ulubione zdjęcie z mamą. Podzielcie się tą fotografią z nami, możecie też napisać jej historię, a my wybierzemy najciekawszą z nich i w podziękowaniu wyślemy Wam paczkę kawy, która umili Wam każdy najbliższy dzień. Może to być uwiecznienie wspólnej wycieczki albo zdjęcie z waszej ulubionej kawiarni, w której pijecie wspólnie aromatyczną kawę. Może to być każde zdjęcie, na którym jesteście z mamą. Nie ma żadnych ograniczeń! Wyślijcie je w poniższym formularzu i koniecznie zaobserwujcie nasze social media (Facebook i Instagram), żeby nie przeoczyć informacji o pysznej kawie!

Maks. rozmiar pliku: 512 MB.
Zgoda marketingowa*
To pole jest używane do walidacji i powinno pozostać niezmienione.

Oczywiście trzeba o relację z mamą i wszystkimi bliskimi dbać na co dzień. Nie tylko od święta. Warto naszym mamom poświęcać tyle czasu, ile potrzebują i mówić im, jak ważne są dla nas. Im częściej będziemy to robić, tym lepiej.

Udostępnij nasz artykuł

Powiadomienia

Chcesz być na bieżąco z ofertami promocyjnymi i artykułami na blogu? Włącz darmową subskrypcję newsletter.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.