Jura Z10 i Cold Brew w 3 minuty? Nowy model ekspresu już dostępny

Jura Z10 to najnowszy i tym samym najbardziej rewolucyjny w pełni automatyczny ekspres do kawy firmy Jura. Jeżeli szukasz w pełni automatycznego ekspresu do kawy z wieloma funkcjami, który jest bardzo łatwy w obsłudze i który może przygotować zarówno gorące jak i zimne specjały kawowe ze świeżo zmielonych ziaren kawy, to ten ekspres będzie idealny dla Ciebie.

Najbardziej wydajny i rewolucyjny w pełni automatyczny ekspres do kawy, który przygotuje kawę na zimno i na gorąco.

Światowa premiera Jura Z10

Jura Z10 to najnowszy i tym samym najbardziej rewolucyjny w pełni automatyczny ekspres do kawy firmy Jura. Jeśli szukasz w pełni automatycznego ekspresu do kawy z wieloma funkcjami, który jest bardzo łatwy w obsłudze i który może przygotować zarówno gorące jak i zimne specjały kawowe ze świeżo zmielonych ziaren kawy, to ten ekspres będzie idealny dla Ciebie. Dzięki dużemu ekranowi dotykowemu możesz zaparzyć gorącą lub zimną filiżankę kawy dokładnie tak, jak lubisz, za pomocą kilku naciśnięć przycisku.

Jura Z10 ekran dotykowy

To, co czyni ten ekspres wyjątkowym jest możliwość przygotowania w nim napoju Cold Brew. Jest to pierwszy w pełni automatyczny ekspres do kawy na świecie, który łączy w sobie tradycyjną metodę przygotowywania kawy oraz pierwszą na świecie, dostępną w ekspresach automatycznych – metodę ekstrakcji na zimno Cold Brew. W odróżnieniu od tradycyjnej metody maceracji, która trwa nawet 12 godzin, swoje orzeźwiające Cold Brew będzie gotowe zaledwie w 95 sekund!

Przygotowanie Cold Brew jest możliwe dzięki nowej jednostce zaparzającej 8. Generacji (5-16g) z technologią 3D. Dzięki tej wyjątkowej technologii zaparzania 3D woda równomiernie przenika przez liczne warstwy mielonej kawy. Dodatkowo Inteligentny Młynek P.R.G. (Product Recognizing Grinder) rozpoznaje wybrany specjał i w oka mgnieniu dokładnie dostosowuje stopień zmielenia wybranego specjału. Proces polega na tłoczeniu pulsująco zimnej wody pod wysokim ciśnieniem przez świeżo mieloną kawę. Dzięki czemu, zimne Cold Brew jest gotowe zaledwie w kilka sekund.

Jura Z10 cold brew

Najważniejsze cechy charakterystyczne nowego ekspresu JURA Z10

 • Proces Ekstrakcji na Zimno – umożliwiający po raz pierwszy na świecie przygotowywanie specjałów typu Cold Brew w automatycznym ekspresie do kawy;
 • Inteligentny Młynek P.R.G. (Product Recognizing Grinder) – automatycznie dostosowujący stopień zmielenia do wybranego specjału;
 • Nowa jednostka zaparzająca 8. Generacji (5-16g) z technologią 3D;
 • Komunikacja WiFi (WiFi Connect w zestawie);
 • Nowy, szybki wyświetlacz dotykowy 4,3” z możliwością pełnej personalizacji menu oraz specjałów;
 • 4 metody przygotowywania specjałów:
  • Proces Ekstrakcji na Zimno dla kaw Cold Brew,
  • Proces Ekstrakcji Pulsacyjnej dla specjałów krótkich,
  • Metoda Lungo dla przedłużonych kaw typu Barista,
  • Metoda tradycyjna;
 • Przygotuje aż 32 specjały

Innowacyjność i funkcjonalność w jednym urządzeniu. W filiżance otrzymasz naturalnie orzeźwiający napój kawowy, który dodaje energii i w którym wyczuwalne są owocowe smaki, w których smak goryczy jest ledwo wyczuwalny. Podobnie jest z kawowymi specjałami Cold Brew z dodatkiem mleka. Jeżeli, wolisz mleczne napoje, możesz do swojego zimnego Cold Brew dodać mleko. Dzięki ekspresowi Jura Z10 możesz przygotować pyszne Cold Brew cafe latte, Cold Brew flat white lub Cold Brew latte macchiato. Na koniec możesz dodać kilka kostek lodu i pyszne Cold Brew będzie gotowe zaledwie w kilka minut!

Design ekspresu Jura Z10

Ekspres Jura Z10 design

Najnowszy ekspres Jura Z10 to urządzenie o starannie przemyślanej konstrukcji, wykonane z wysokiej jakości materiałów i z najwyższą precyzją wykonania zapewniają estetyczną przyjemność dla oka. Aluminiowy wklęsło-wypukły front przyczynia się do ponadczasowej atrakcyjności produktu.

Dzięki nowemu, przemyślanemu pojemnikowi na ziarna, ziarna mogą być teraz przechowywane z zachowaniem pełnego smaku. Ręcznie polerowany uchwyt sprawia, że zbiornik jest bardzo stylowy. W zbiorniku mieści się 280 gramów ziaren. Może wydawać się, że jest to mało, ale na użytek domowy jest to z pewnością wystarczające. Przecież najlepsza kawa to kawa zaparzona ze świeżych ziaren! Dobrze przemyślany zbiornik, pomoże utrzymać jej świeżość na dłużej, ale i pamiętajcie że nie należy trzymać tak ziaren zbyt długo.

Pomimo wszystkich swoich funkcji, Jura Z10 jest dość kompaktowa. Maszyna ma 38 centymetrów wysokości, 32 centymetry szerokości i 45 centymetrów głębokości. Dzięki ekranowi dotykowemu nie są potrzebne żadne inne przyciski. Jura Z10 jest dostępna w kolorze Aluminium Dark Inox. Jest to nowa linia sygnowana przez Jurę i dlatego posiada aluminiowy front. Głównym kolorem nowego Z10 jest Aluminium White. Maszyna ta posiada korpus wykonany w całości w kolorze białym.

Jura Z10 – prosty w obsłudze ekspres

Obsługa ekspresu Jura Z10

Obsługa maszyny jest niezwykle prosta. Na ekranie dotykowym wybierasz, jaką kawę chcesz zaparzyć. Dzięki nowej funkcji Specialty Selection możesz spełnić swoje wszystkie kawowe marzenia. Możesz wybierać spośród 32 możliwości, z mlekiem lub bez mleka, na zimno bądź na ciepło. Możesz ustawić preferowaną ilość kawy automatycznie. Jeżeli przed kawą, jesteś zbyt leniwy aby wstać z łóżka, poproś kogoś o podstawienie kubka i za pomocą aplikacji wybierz napój na który masz ochotę, pomoże w tym funkcja Wi-Fi Connect.

Stopień zmielenia jest automatycznie i optymalnie ustalony przez ekspres, oczywiście różni się w zależności od przygotowywanego specjału. Jeżeli jednak masz swoje indywidualne preferencje, funkcja Aroma Selection będzie dla Ciebie idealna. Ekspres obejmuje aż 5 stopni zmielenia ziaren.

Cold Brew w Jura Z10

Dlaczego przygotowanie Cold Brew trwa dłużej niż przygotowanie tradycyjnej kawy?

Ekstrakcja na zimno trwa znacznie dłużej niż ekstrakcja na ciepło, dlatego też potrzeba więcej czasu na uwolnienie z ziaren aromatów. Przygotowanie Cold Brew wymaga więc nieco więcej cierpliwości i jest bardziej czasochłonne. Taki sposób przygotowania wydobywa z ziaren delikatne owocowe nuty smakowe. Na szczęście, dzięki Jura Z10, Twoje Cold Brew będzie gotowe w mniej niż 3 minuty, więc nie będziesz musiał czekać na swój ulubiony napój godzinami!

Dlaczego nie wystarczy schłodzić gorącej kawy, aby otrzymać Cold Brew?

Podczas parzenia kawy tradycyjnym sposobem, czyli gorącą wodą uwalniają się m.in. gorzkie aromaty. Kiedy kawa ostygnie, zdecydowanie w smaku będziesz wyczuwał nieprzyjemną gorycz. Często potrzebny będzie cukier lub słodzik, aby zrównoważyć smak. Jeśli do zaparzenia kawy użyjesz zimnej wody, w rezultacie otrzymasz delikatną, zbalansowaną kawę z niewielką ilością goryczki.

Ekspres Jura Z10 spienianie mleka

Które ziarna wybrać do przygotowania Cold Brew?

Wybierając ziarna do Cold Brew, należy upewnić się, że są to ziarna o jasnym lub średnim stopniu palenia. Zdecydowanie polecamy ziarna Arabiki, w szczególności te z segmentu speciality, w których wyczujesz delikatnie owocowy aromat. Ziarna Arabiki najlepiej pasują do tego opisu i zazwyczaj mają również owocowy aromat.

Jura Z10 cena

Najnowszy model ekspresu firmy Jura kupisz w CoffeeA7 w cenie 10.499zł. Dla wielu osób to całkiem spora suma, ale dla prawdziwych miłośników kawy ten ekspres jest spełnieniem marzeń. O ile nam wiadomo, nie ma lepszego ekspresu do użytku domowego na rynku. Biorąc pod uwagę, że ekspres ten wytrzyma całe życie, z perspektywy czasu nie wydaje się, że jego cena jest wygórowana. Po zakupie ekspresu Jura Z10, jedynie za co trzeba zapłacić ekstra to mleko i pyszne ziarna kawy z CoffeeA7. Nie zapomnij, że ekspresy do kawy Jura mają żywotność od 10 do 15 lat. Nie zapominaj również, że po około 6 latach warto wykonać serwis ekspresu.

Nasza opinia o Jura Z10

Jura Z10 to najlepszy ekspres do kawy dla domowego użytkownika, jaki kiedykolwiek testowaliśmy. Rozumiemy, że nie każdy jest skłonny wydać 10.499zł za ekspres do kawy, biorąc pod uwagę, że na rynku jest mnóstwo automatycznych ekspresów, które są dużo tańsze i spełniają wymagania przeciętnego kawosza. Natomiast nic nie uszczęśliwi prawdziwego miłośnika kawy tak, jak urządzenie pełne technologii baristów jakim jest Jura Z10. Więc jeśli uwielbiasz cieszyć się pyszną kawą, to dlaczego nie?

Udostępnij nasz artykuł

Powiadomienia

Chcesz być na bieżąco z ofertami promocyjnymi i artykułami na blogu? Włącz darmową subskrypcję newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.