Kawa bezkofeinowa Swiss Water Process

W jaki sposób proces Swiss Water usuwa kofeinę z kawy? Czy Swiss Water jest bezpieczny? Ile kofeiny znajduje się w kawie bezkofeinowej Swiss Water? Odpowiadamy na wszystkie pytania dotyczące procesu Swiss Water®

Jeśli chodzi o kawę bezkofeinową, to process Swiss Water® Process jest złotym standardem. Jeśli pijesz bezkofeinową, a nawet nie, to powinieneś znać różnice kaw bezkofeiny. Istnieją dwa sposoby pozbywania się kofeiny z kawy: przy użyciu środków chemicznych oraz Swiss Water® Process.

Niektóre z naszych pysznych kaw w sklepie, takie jak LOT61 Decaf, zostały pozbawione kofeiny przez proces Swiss Water. Wiele osób zastanawia się jak Swiss Water w naturalny sposób usuwa kofeinę z kawy. A więc opowiemy więcej jak powstaje kawa bezkofeinowa Swiss Water.

Czym jest Swiss Water Process?

Na wstępie magia Swiss Water, nie dzieje się w Szwajcarii tylko w Kanadzie. To pionierski proces oparty na wodzie. Jest wolny od chemikaliów i wykorzystuje tylko kawę, czas, temperaturę i oczywiście wodę do usunięcia kofeiny. I nie ma tu mowy o zwykłej wodzie. Swiss Water Process to woda lodowcowa gór Kolumbii Brytyjskiej… to naprawdę czysta i bardzo pożądana woda.

swiss water process kolumbia brytyjska

Swiss Water Process wykorzystuje dyfuzję (proces podobny do osmozy) do usuwania kofeiny. W Swiss Water dyfuzja jest wykorzystywana do przemieszczania kofeiny z miejsc, w których jest jej dużo (w ziarnach), do miejsc w których jest jej mniej (do wody, w której wchłania).

Niepalone zielone ziarna kawy zanurza się w słodkiej wodzie. To otwiera pory ziarna. Następnie zanurza się je w „Ekstrakcie z zielonej kawy” (czyli GCE), czyli wodzie zawierającej związki smakowe kawy. Woda wyciąga kofeinę, ale nie smak, ponieważ woda jest już nasycona cząsteczkami smaku. Kofeina jest wychwytywana przez filtr węglowy, a GCE służy do usuwania kofeiny z kolejnej porcji kawy. Proces usuwania kofeiny poprzez wystawienie kawy na działanie GCE zajmuje około 10 godzin, aby osiągnąć słodki punkt. Ziarna są następnie wysyłane do palarni, aby ta zapewniła Tobie niesamowitą kawę bez kofeiny!

Co to jest ekstrakt z zielonej kawy?

Z angielskiego GCE, czyli Green Coffee Extract. Ekstrakt z zielonej kawy to w zasadzie woda z cząsteczkami kawy. Swiss Water wytwarza GCE poprzez namaczanie zielonej kawy w wodzie w celu usunięcia kofeiny i cząsteczek aromatu z tej pierwszej partii ziaren. W tym momencie woda jest wypełniona cząsteczkami kofeiny i smaku kawy. Następnie pierwsza partia zielonej kawy jest wyrzucana, a filtr węglowy jest używany do wychwytywania kofeiny z wody. Woda zawiera teraz tylko cząsteczki smaku i jest tym, co Swiss Water nazywa „ekstraktem z zielonej kawy” lub GCE. Można go następnie użyć do usuwania kofeiny każdej innej kawy.

Ile kofeiny znajduje się w Swiss Water Decaf?

Kawa Swiss Water jest w 99,9% wolna od kofeiny. To może przełożyć się na kilka miligramów kofeiny na filiżankę, prawie zero w porównaniu do 100 mg lub więcej, które znajduje się na 250 ml kawy z kofeiną.

Czy Swiss Water Process jest bezpieczny?

Swiss Water Process jest oparty na wodzie i nie wykorzystuje żadnych środków chemicznych. Co więcej, kawa, która jest organiczna przed odkofeinowaniem, zachowuje certyfikat ekologiczny po tym, jak Swiss Water usuwa kofeinę. Warto wspomnieć, że proces Swiss Water jest bezpieczny dla kobiet w ciąży.

kawa bezkofeinowa swiss water process

W Coffee A7 dbamy o najwyższą jakość produktów dla Ciebie. Starannie wybieramy kawy do naszej oferty. Kawa bezkofeinowa Swiss Water® czeka na Ciebie w naszym sklepie online.

Udostępnij nasz artykuł

Powiadomienia

Chcesz być na bieżąco z ofertami promocyjnymi i artykułami na blogu? Włącz darmową subskrypcję newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.