Kawa bezkofeinowa – czy warto ją pić?

Nie możesz żyć bez smaku kawy, ale boisz się przesadzić z kofeiną? Koniecznie spróbuj naszej kawy bezkofeinowej i poznaj jej pozytywny wpływ na organizm.

Wiedzieliście, że w ofercie CoffeeA7 znajduje się  kawa bezkofeinowa?

Kawa bez zawartości kofeiny, czyli kawa decaf to krótko mówiąc zwykła kawa, która przeszła przez proces dekofeinizacji, jej aromat i smak jest bardzo bliski do smaku i aromaty kawy z zawartością kofeiny.  Bardzo często po procesie dekofeinizacji w ziarnach kawy wciąż może pozostać mała zawartość kofeiny, ale zwykle jest to znikoma ilość i pozwala ona cieszyć się pyszną filiżanką kawy bez pobudzającego efektu.

Picie kawy bez kofeiny niesie za sobą dużo dobrego!

  • Kawa bezkofeinowa ma w sobie wiele przeciwutleniaczy, które pomagają zapobiegać chorobom serca, cukrzycy czy nowotworom.
  • Badania pokazują, że kwas chlorogenowy znajdujący w kawie bezkofeinowej pomaga chronić neurony w mózgu, zmniejszając ryzyko choroby Alzheimera i Parkinsona. 
  • Niektóre osoby pijące zwykłą kawę mogą odczuwać zgagę i refluks. Badania udowodniły, że picie kawy bezkofeinowej nie powoduje tej reakcji. 
  • Picie dwóch filiżanek kawy bezkofeinowej dziennie zmniejsza ryzyko zachorowania na raka odbytnicy.
Kawa bezkofeinowa w kubku

Oczywiście jedną z głównych wad picia kawy bezkofeinowej jest jej smak. Różni się on od smaku tradycyjnej kawy. Dlatego, więc w naszej ofercie znajduje się kawa bezkofeinowa o wysokiej jakości smaku i aromatu z berlińskiej palarni, które zostały przetworzone w taki sposób, aby zachować wszelkie właściwości i cechy, za które tak kochamy kawę.

Bezkofeinowe espresso z Kolumbii, przeszło przez proces dekofeinizacji metodą Sugar Cane – dzięki tej metodzie smak niezauważalnie różni się od zwykłej kawy i pozwolił zatrzymać w kawie też cudowne słodkie nuty. Świetnie smakuje również zaparzona metodami alternatywnymi.

Jeżeli więc, kochasz smak kawy, ale nie chcesz przedawkować kofeiny, powyższa propozycja będzie dla Ciebie strzałem w 10!

Smacznej kawusi!

Udostępnij nasz artykuł

Powiadomienia

Chcesz być na bieżąco z ofertami promocyjnymi i artykułami na blogu? Włącz darmową subskrypcję newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.