Jak zrobić karmelowe macchiato?

Tęsknisz za karmelowym macchiato? Mamy dla Ciebie idealny przepis na karmelowe macchiato.

Hej wielbicielu kawy Starbucks! Tęsknisz za karmelowym macchiato? Mamy dla Ciebie idealny przepis na karmelowe macchiato.

Niezależnie od tego, czy chcesz rozpocząć dzień od słodkiej przekąski, czy też potrzebujesz popołudniowej przekąski, ten przepis na karmelowe macchiato jest właśnie dla Ciebie.

Nasz przepis na karmelowe macchiato nie wymaga żadnych szalonych umiejętności, więc nawet jeśli jesteś początkującym domowym baristą, możesz zrobić ten napój kawowy w domu.

Co jest w karmelowym macchiato? Karmelowe macchiato ze Starbucks składa się z espresso, gotowanego na parze mleka, syropu o smaku waniliowym i sosu karmelowego.

Do tego domowego karmelowego macchiato można użyć espresso lub zwykłej kawy.

Przepis na karmelowe macchiato

Składniki

  • 60 ml espresso lub 1/3 filiżanki kawy (spraw, by była wyjątkowo mocna)
  • 180 ml mleka (gorące lub spienione)
  • 2 łyżki sosu karmelowego
  • pół łyżki syropu waniliowego lub kilka kropel ekstraktu waniliowego
  • opcjonalnie cukier do smaku

Sposób przygotowania

Dla espresso: przygotuj podwójne espresso. Spień 180 ml zimnego mleka, a następnie odstaw na bok. Wlej do kubka 1/2 łyżki syropu waniliowego i 2 łyżki sosu karmelowego. Następnie dodaj spienione mleko, po czym delikatnie wlej espresso (zrób to powoli). Na koniec skrop sosem karmelowym i opcjonalnie dodaj cukier do smaku.

Dla zwykłej kawy: zaparz podwójnie mocną kawę. Mleko wstaw do mikrofalówki na 30-45 sekund (lub podgrzej na kuchence). Następnie ubij gorące mleko trzepaczką, aż stanie się gęste i pieniste. Aby stworzyć karmelowe macchiato, wlej do kubka 1/2 łyżki syropu waniliowego i 2 łyżki sosu karmelowego. Następnie wlej mleko i powoli dodaj 1/3 filiżanki kawy. Skrop sosem karmelowym i opcjonalnie dodaj cukier do smaku.

Jeżeli dbasz o linię, użyj odtłuszczonego mleka i syropu bez dodatku cukru.

Udostępnij nasz artykuł

Powiadomienia

Chcesz być na bieżąco z ofertami promocyjnymi i artykułami na blogu? Włącz darmową subskrypcję newsletter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.