Wysyłka w każdy Poniedziałek

Goriffee – kawa speciality z Bratysławy 🇸🇰

Już są 🎉! Nowe kawy z palarni Goriffee dostępne w Coffee A7. Wyjątkowa gama kawy speciality prosto z Bratysławy

W sklepie z kawą Coffee A7 pojawiły się nowe produkty prosto z palarni Goriffee z Bratysławy. Są to prawdziwe specjały dla kawoszy.

Goriffee

Firma Goriffee powstała w Bratysławie, na Słowacji, w 2013 roku. Początkowo importowali kawę bezpośrednio od farmerów z Rwandy. Dziś współpracują z farmerami z całego świata, aby zaoferować swoim klientom najwyższą jakość i niepowtarzalny smak kawy.

Tym samym wspierają ideę doskonałej jakości oraz zrównoważonego rozwoju. Opakowanie kaw od Goriffee to zaledwie początek wspaniałej podróży po kawie.

Goriffee Kaffeehaus

Palarnia Goriffee to również kawiarnia – Goriffee Kaffeehaus, gdzie można delektować się wyborem kaw przygotowanych przez profesjonalnego baristę. Jeżeli wybieracie się do Bratysławy, to koniecznie zajrzyjcie do Kaffeehaus i poczujcie klimat tej kawiarni.

Spróbuj kawy Goriffee

Panowie z Goriffee to wyjątkowo kreatywni roasterzy. Goriffee to jedna z niewielu europejskich palarni, która pali ekwadorską kawę. Kawa na pięć gwiazdek!

Przygotowaliśmy dla Ciebie 9 świeżych kaw speciality w limitowanych ilościach.

Goriffee
Kliknij w zdjęcie i zobacz całą ofertę od Goriffee

Goriffee Brazil Jose Neto

Goriffee kawa speciality Bratyslawa 00017

Ta interesująca kawa pochodzi z małej farmy pośrodku pasma górskiego Mantiquera, której właścicielem jest Jose Adriano Neto. Kawa ta brała udział w brazylijskim Złotym Pucharze, którego niestety nie wygrała, ale uzyskała bardzo ładny wynik 86 punktów / 100. Goriffee Brazil Jose Neto to przyjemne espresso o jaśniejszym body, w którym dominuje brązowy cukier i brazylijskie orzechy, pięknie wyważone owocowymi tonami śliwek, jaboticaba i papai.

Goriffee Brazil Caramelo

Goriffee kawa speciality Bratyslawa 00014

Kawa Caramelo Doce jest pełna słodyczy i kremowego body. Dzięki braku kwasowości sprawia, że jest to kawa espresso dla każdego.

Goriffee Rwanda Simbi

Goriffee kawa speciality Bratyslawa 00023

Simbi to kawa myta w pobliżu Mount Huye w Południowej Rwandzie, której właścicielem jest Abdul Rudahunga. Abdul współpracuje ze społecznością około 1500 mikro-rolników, którzy dostarczają mu kawę, którą następnie przetwarza i eksportuje. Okolice Huye charakteryzują się bardzo pożywną żelazną i wulkaniczną glebą, a wraz z położeniem na dużej wysokości znalazło to odzwierciedlenie w smaku kaw Simbi, w których dominują tony mandarynek i pomarańczy.

Goriffee Honduras Miguel Angel Paz

Goriffee kawa speciality Bratyslawa 00003

Ta organiczna plantacja kawy została wyhodowana przez rolnika Miguela Angela Paza, który jest właścicielem gospodarstwa El Pitarrillo. Gospodarstwo położone jest na wysokości 1250 mnpm i zajmuje 7 hektarów ziemi, z czego większość to produkcja kawy. Miguel jest właścicielem farmy od 25 lat i uprawia szereg odmian, aby porównać ich cechy pod względem produkcji i jakości filiżanek. U nas możesz spróbować jednej z tych ciekawych odmian – lempira arabica – która jest produkowana eksperymentalną techniką fermentacji beztlenowej. Dzięki temu możesz cieszyć się bardzo głębokimi smakami i aromatami.

Goriffee Guatemala Mam Huehuetenango

Goriffee kawa speciality Bratyslawa 00026

Wyjątkowa kawa do espresso! Selekcja Mam to specyficzna dla mikroregionu partia zebrana od sześćdziesięciu drobnych producentów z gmin La Libertad i San Pedro Necta w regionie Huehuetenango.

Gospodarstwa produkujące kawę Mam są narażone na niewielką ekspozycję na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, ponieważ po południu region jest pokryty grubą warstwą chmur. Duża wysokość i niskie temperatury powodują powolny rozwój wiśni, co przejawia się w bogatym profilu filiżanki kawy.

Goriffee Ethiopia Aldura Amo

Goriffee kawa speciality Bratyslawa 00020

Kawa ta została wyprodukowana w regionie Sidama przy współpracy Daye Bensa. Ziarna zostały przetworzone w naturalny sposób, dzięki czemu w smaku odnajdujemy głębokie tony jagód, owoców pestkowych i karmelu. Po otwarciu opakowania, uwagę przykuwa słodki zapach waty cukrowej.

Goriffee Colombia Garzon

Goriffee kawa speciality Bratyslawa 00005

Kawa ta została wyhodowana przy współpracy z 86 rolnikami z bardzo precyzyjnym podejściem do uprawy i przetwórstwa. Dojrzałe wiśnie są dostarczane do stacji przetwórstwa Garzon, skąd są następnie eksportowane. Region Huila ma świetne warunki wzrostu dzięki bogatej glebie i idealnemu klimatowi. Profil jest typowo kolumbijski, zrównoważony kwiatowym aromatem.

Goriffee Peru Permacultura Mayar

Goriffee kawa speciality Bratyslawa 00008

Kawa stworzona przy współpracy z organizacją 7 Elements, która skupia się na uprawie kawy w Peru w sposób permakulturowy. Permakultura to sposób uprawy, który obejmuje troskę o środowisko, opiekę nad hodowcami i sprawiedliwą redystrybucję zysków. Lokalni rolnicy, prowadzeni przez 7 Elements, uprawiają w rezerwacie Ashaninka-Yanesha najwyższej jakości kawę bez użycia pestycydów i nawozów.

Goriffee Highlander

Goriffee kawa speciality Bratyslawa 00011

Wymieszana ekskluzywna mieszanka dla miłośników czekoladowego espresso z nutami kakao, orzechów i piernika. Highlander to mieszanka sezonowa, w której zawsze zbierane są tylko świeże ziarna. Składa się z 50% Brazylii i 50% Gwatemali.

Mamy nadzieję, że teraz wiesz już nieco więcej o kawach speciality od Goriffee. Podziel się z nami w komentarzu, która kawa przypadła Tobie najbardziej do gustu. Pośpiesz się, mamy limitowane ilości kawy, którą zamawiasz?

Udostępnij nasz artykuł

Powiadomienia

Chcesz być na bieżąco z ofertami promocyjnymi i artykułami na blogu? Włącz darmową subskrypcję newsletter.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz