Blog

Jedną z największych zalet kawy jest, że jest to praktycznie niekończący się temat. Kawa inspiruje do dialogu. Kawa łączy! Zapraszamy Cię na nasz blog kawowy, na którym dowiesz się więcej o kawie, metodach parzenia, przepisach, akcesoriach kawowych, ekspresach oraz więcej o nas samych i życiu CoffeeA7

Jak zaparzyć kawę w Hario V60?

Naucz się parzyć pyszną kawę w Hario V60. Ten japoński gadżet pozwala wydobyć z kawy to, co najlepsze w prosty, a przy tym efektowny sposób. Metoda przelewowa zapewnia ogrom zabawy i możliwość eksperymentowania z kawą. Zaskoczcie znajomych bogatym smakiem i aromatem kawy, oraz techniką jej przygotowania!

Recenzja herbat – Brown House & Tea.

Persowie pijali swego czasu herbatę w sposób niezwykły. Z niedużej szklaneczki przelewali ją do misternie zdobionego spodeczka. Był on zrobiony z miedzi, która obniżała temperaturę naparu. Następnie brali pomiędzy zęby kostkę cukru i powoli spijają czaj z miseczki. Współcześnie ten wspaniały ceremoniał zanikł, choć podobno nielicznym szczęśliwcom udaje się go podpatrzeć w małych wioskach na terenie dzisiejszego Iranu.

Czym jest cascara?

Cascara potocznie zwana herbatą z wiśni kawowca. Cascara ma delikatny owocowo-cytrusowy smak, w którym można rozpoznać nuty wiśni, jabłek, bzu, czy też suszonych śliwek. Dodatkowo cascara zawiera kofeinę. Jeżeli, więc potrzebujesz kopa, a nie masz ochoty na kawę, śmiało sięgaj po cascarę!
Twój koszyk

Dodaj pierwszy produkt.

kawa speciality goriffee edited

Już są! Wyjątkowa oferta kawy speciality prosto od Goriffee z Bratysławy jest już u nas dostępna! Koniecznie sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy.